Search
Close this search box.
ثبت شرکت در دبی تنها با 1200 دلار توسط باتیس، برای شرکتهای عضو اتاق بازرگانی و یا خانه اصناف ایران.

شهروندی اسپانیا و اخذ اقامت اروپا

موارد بحث شده

شهروندی اسپانیا و اخذ اقامت اروپا

در این مطلب سعی شده مراحل شهروندی اسپانیا و اخذ اقامت اروپا بطور مختصر توضیح داده شود. شما پس از مدت زمان مشخصی که در اسپانیا ساکن بوده اید حق درخواست شهروندی اسپانیا را دارید. اخذ شهروندی اسپانیا و به تبع آن اخذ اقامت اروپا عموما برای یک اقامت قانونی و مستمر 10 سال است، اما در شرایط خاص می تواند تا 1 سال باشد.

شما باید ملیت اصلی / ملی خود را رد کنید مگر اینکه از آمریکای لاتین، پرتغال، فیلیپین، گینه استوایی یا آندورا هستید. شواهد حاکی از این واقعیت است که کشورها به طور کلی این اطلاعات را مبادله نمی کنند، بنابراین برخی از مردم ملیت خود را حفظ می کنند، اما خطرات آشکاری برای این مسیر وجود دارد و شما قطعا نباید هر دو پاسپورت را در ورود نشان دهید.

طول اقامت مورد نیاز جهت دریافت شهروندی اسپانیا و اخذ اقامت اروپا

اگر شما با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کنید یا اینکه در اسپانیا به شهروندان خارجی متولد شده اید که به شهروندان اسپانیایی متولد شده یا توسط شهروندان اسپانیا پذیرفته شده اند، مدت انتظار فقط یک سال است.

مهاجران از کشورهای آمریکای لاتین، آندورا، فیلیپین، استوایی، گینه، پرتغال و یهودیان اسپانیایی مهاجرت می توانند پس از 2 سال اقامت شهروندی اسپانیا را کسب کنند. پناهندگان سیاسی و پناهجویان می توانند پس از 5 سال این کار را انجام دهند. هنگام محاسبه اقامت قانونی و مستمر، مهم است که به یاد داشته باشید که برای واجد شرایط بودن، شما نمیتوانید بیش از شش ماه در سال از کشور خارج شوید.

نحوه درخواست برای شهروندی اسپانیا و اخذ اقامت اروپا

برای درخواست شهروندی، باید 18 سال یا بیشتر داشته باشید، مگر اینکه والدین یا قیم قانونی شما بتوانند به شما کمک کنند که شما را در 14 سالگی شروع به کار کند. اداره دولتی مسئول شهروندی است.

برای درخواست ملیت اسپانیا، باید مستندات زیر را ذکر کنید:

  • گذرنامه معتبر
  • گواهی تولد شما
  • یک گواهی کنسولی که مهاجرت سابق شما، پرونده های جنایی و وضعیت نظامی شما را در کشور شما اعلام می کند
  • گواهی نامه سوابق جرائم اسپانیا
  • مدارک اقامت خود در اسپانیا که می تواند یک گواهینامه پلیس باشد، نشان دهنده زمان اقامت شما در اسپانیا یا یک قرارداد بلند مدت اجاره ای است
  • ثبت نام شما در شورای شهر اسپانیا
  • اثبات کمک بهداشتی تضمین شده در طول اقامت خود در اسپانیا
  • گواهی ازدواج یا طلاق

اطمینان حاصل کنید که اگر هر یک از اسناد خود را در زبان های غیر از اسپانیایی به یاد داشته باشید، آنها باید ترجمه و اسناد رسمی باشند.

مزایا و معایب شهروندی اسپانیا و اخذ اقامت اروپا

مزایای اصلی ملی شدن اسپانیا یک پاسپورت اسپانیایی (به عنوان خوانده شده اتحادیه اروپا) و حق رای است. شما حق کار و زندگی در هر کشور بخشی از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا را دارید، به علاوه مزایای جزئی مانند نرخ شهروندی اتحادیه اروپا برای موزه ها و سایر موسسات. اسپانیا هزینه ای برای درخواست های شهروندی نمی پردازد.

برای آگاهی بیشتر از شرایط  اخذ اقامت اروپا با کارشناسان تخصصی ما تماس داشته باشید. 09129158913- 88783682(021)

برچسب ها:

Search

فرم درخواست اطلاعات تکمیلی

به زودی اطلاعات تکمیلی درباره این پروژه را در ایمیل خود دریافت می کنید.

شهروندی اسپانیا و اخذ اقامت اروپا
هدف شما برای دریافت این اطلاعات چیست؟

راهنمای برنامه های حمایتی برای کارآفرینان و استارت آپ ها

در این کتابچه با مجموعه خدمات باتیس در زمینه های گسترش کسب و کار بین المللی شما، کسب درآمد دلاری و همین طور نحوه راهنمایی شما برای دریافت سرمایه گذار خارجی آشتا خواهید شد. 

ویزای استارت آپ
ویزای استارت آپ
× مشاوره با واتس اپ