00989129158913

لزوم پرداخت مالیات پس از ثبت شرکت اسلواکی

امتیاز این مطلب:
5/5

سرفصل مطالب در این مقاله

یکی از مواردی که پس از ثبت شرکت اسلواکی مطرح می‌شود، موضوع پرداخت مالیات است. اسلواکی در این حوزه نسبت به سایر کشورهای اروپایی بهتر است و از این نظر، رتبه خوبی را به خود اختصاص داده است. پایداری بلندمدت سیاسی، موقعیت استراتژیک، استفاده از ارز رایج اروپا، سیستم پرداخت مالیات رقابتی، وجود نیروی کاری ماهر باعث شده است که ثبت شرکت اسلواکی برای بسیاری از سرمایه گذاران خارجی جذابیت داشته باشد و حتی بسیاری از این افراد سعی در اخذ اقامت اسلواکی داشته باشند.

انواع مالیات پس از ثبت شرکت اسلواکی

پس از اینکه مراحل مربوط به ثبت شرکت اسلواکی را پشت سر گذاشتید و کسب و کار خود را راه اندازی کردید، باید مالیات‌های مختلفی را در این کشور بپردازید که در این مطلب به آنها اشاره می‌شود:

مالیات بر درآمد شرکت

نرخ مالیات بر درآمد شرکت، 21 درصد است و برای درآمد شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شود و در صورتی که بتوانید ثبت شرکت اسلواکی را انجام دهید، موظف به پرداخت این نوع مالیات خواهید بود.

مالیات بر درآمد شخصی

در صورتی که درآمد سالیانه فرد، کمتر از 36256.38 یورو باشد، نرخ مالیات بر درآمد این فرد، 19 درصد و در صورتی که درآمد سالیانه شخص بیشتر از 36256.38 یورو باشد، نرخ مالیات بر درآمد این فرد، 25 درصد خواهد بود. یکی از مسائلی که باید برای اقامت اسلواکی به آن توجه داشته باشید، همین موضوع  مالیات بر درآمد شخصی است. در صورتی که شخصی 183 روز در سال، در اسلواکی بماند یا اقامت اسلواکی را داشته باشد، لازم است این نوع از مالیات را بپردازد.

مالیات حاصل از سرمایه و سود سهام

نرخی که برای درآمد حاصل از سرمایه در نظر گرفته شده است، 19 درصد و مالیات حاصل از سود سهام، 7 درصد خواهد بود.

مالیات بر ارزش افزوده

نرخ استاندارد برای مالیات بر ارزش افزوده در اسلواکی 20 درصد و نرخ تخفیفی 10 درصد است. نرخ صادرات کالاها و خدمات در اسلواکی صفر است.

یکی از مسائلی که برای ثبت شرکت اسلواکی لازم است به آن توجه داشته باشید، پرداخت مالیات است؛ چون بخش قابل توجهی از درآمد بسیاری از کشورهای اروپایی به واسطه مالیات تأمین می‌شود. همچنین متقاضیان اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت باید توجه داشته باشند که برای بسیاری از مخارج زندگی خود باید مالیات بپردازند و اطلاع داشتن از این نکات بسیار مهم و اساسی است.

برای آگاهی بیشتر از شرایط اقامت اسلواکی با کارشناسان تخصصی ما تماس داشته باشید. 09129158913- 88783682(021)

Facebook
Twitter
LinkedIn

سایر مطالب مرتبط

ویزای استارت آپ انگلیس
ویزای استارت آپ
یلدا جان فدا

ویزای استارت آپ انگلیس

ویزای استارت آپ انگلیس برای افرادی است که کارآفرینان جدید هستند و می خواهند برای اولین بار در انگلستان کسب و کار ایجاد کنند. نیازی نیست که شما فارغ التحصیل باشید یا بودجه اولیه را تامین کرده باشید. با این حال، شما باید یک ایده تجاری نوآورانه، قابل دوام و مقیاس پذیر داشته باشید که توسط یک نهاد تایید کننده تایید شده باشد

Read More »
اخذ ویزای استارت آپ انگلیس
ویزای استارت آپ
یلدا جان فدا

ویزای استارت آپ انگلیس

آیا در مورد سیاست مهاجرتی سرمایه گذاری در انگلیس این مکان “طلایی” کنجکاو هستید، امروز شما را با یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان آشنا می کنم. با اقامت سرمایه گذاری در انگلیس آینده خود را تامین کنید.

Read More »
اخذ اقامت
یلدا جان فدا

اقامت سرمایه گذاری در دبی

آیا در مورد سیاست مهاجرتی سرمایه گذاری در دبی این مکان “طلایی” کنجکاو هستید، امروز شما را با یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان آشنا می کنم. با اقامت سرمایه گذاری در دبی آینده خود را تامین کنید.

Read More »
ویزای نواوری انگلیس
اقامت اروپا
یلدا جان فدا

ویزای نوآوری انگلیس-Innovator Visa of England

ویزای نوآوری انگلیس برای بازرگانان باتجربه ای است که به دنبال ایجاد یک تجارت جدید در انگلستان هستند. در بیشتر موارد برای سرمایه گذاری در کسب و کار خود باید حداقل به 50000 پوند دسترسی داشته باشید.

Read More »
آگاهی از به روزترین فرصت های سرمایه کذاری

راهنمای برنامه های حمایتی برای کارآفرینان و استارت آپ ها

در این کتابچه با مجموعه خدمات باتیس در زمینه های گسترش کسب و کار بین المللی شما، کسب درآمد دلاری و همین طور نحوه راهنمایی شما برای دریافت سرمایه گذار خارجی آشتا خواهید شد. 

ویزای استارت آپ
ویزای استارت آپ
× مشاوره با واتس اپ