Batis AI محصول شرکت باتیس برای طراحی نقشه مهاجرت سرمایه گذاری رایگان با استفاده از هوش مصنوعی...

اطلاع از قوانین مالیاتی؛ لازمه ثبت شرکت لهستان

هر کشوری قوانین مالیاتی خاص خود را دارد. کشورهای اروپایی به قواعد و قوانین مالیاتی حساسیت خاصی دارند و افرادی که قصد دارند پا در فرآیند ثبت شرکت لهستان بگذارند، باید آشنایی کاملی با قوانین مالیاتی این کشور داشته باشند. البته این قوانین فقط سرمایه گذاران و متقاضیان ثبت شرکت لهستان را دربرنمی‌گیرد، بلکه افرادی که قصد دارند اقامت لهستان را دریافت کنند هم مشمول این قوانین خواهند شد.

مالیات بر درآمد شرکت‌ها

نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها در کشور لهستان، 9 درصد در نظر گرفته شده است ولی در این بین یک استثناء وجود دارد و آن مربوط به شرکت‌هایی که در ابتدای راه هستند و هنوز یک سال از عمر آنها نگذشته است. همچنین شرکت‌ها و کسب وکارهای کوچک هم از این استثناء بهره‌مند خواهند شد. نرخ مالیات بر درآمد این دو دسته از کسب و کارها، 15 درصد خواهد بود.

در صورتی که جزو کسب و کارهای جدید هستید و به تازگی ثبت شرکت لهستان را انجام داده‌اید، مشمول این تخفیف خواهید شد.

مالیات تکلیفی برای پرداخت‌های داخلی

مالیات تکلیفی به گواهی‌های مشارکت، ارواق بهادار خاص، ضمانت‌ها، کوپن‌های سرمایه‌گذاری و سود حاصل از سپرده‌های بانکی و حساب‌های جاری تعلق می‌گیرد. در صورتی که ثبت شرکت لهستان را انجام دهید و دارای یکی از موارد مذکور باشید، این مالیات به شما تعلق می‌گیرد. در صورتی که بتوانید اقامت لهستان را دریافت کنید هم مکلف به پرداخت این مالیات خواهید بود. نرخ این مالیات 19 درصد است.

برخی معافیت‌های مالیاتی برای متقاضیان ثبت شرکت لهستان

قصد داریم که در مطلب دیگری به صورت مفصل به این موضوع بپردازیم ولی در همین حد بدانید که در صورتی که ثبت شرکت لهستان را انجام دهید و بتوانند در مناطق ویژه اقتصادی این کشور فعالیت کنید، تا سطح خاصی از پرداخت مالیات بر درآمد معاف خواهید بود.

مالیات بر درآمدهای فردی

این نرخ شامل حال تمامی افرادی که قصد دریافت اقامت لهستان دارند، خواهد شد. نرخ مالیات بر درآمدهای شخصی به دو صورت محاسبه می‌گردد:

  • در صورتی که درآمد شخص، کمتر از 85528 زلوتی باشد، نرخ مالیات 18 درصد اعمال خواهد شد
  • در صورتی که درآمد شخص بیشتر از 85528 زلوتی باشد، نرخ مالیات 32 درصد اعمال خواهد شد

مالیات بر ارزش افزوده در لهستان

نرخ مالیات بر ارزش افزوده در کشور لهستان، 23 درصد است. البته استثناهایی هم در این زمینه وجود دارد. به عنوان مثال صادرات کالاها و خدمات مشمول هیچ‌‌گونه مالیات بر ارزش افزوده نخواهد شد.

در صورتی که قصد اخذ اقامت لهستان را دارید، برای اطلاع از سایر انواع مالیات و همچنین قوانین مالیاتی در کشور لهستان می‌توانید از مشاوره کارشناسان ما کمک بگیرید. بدین منظور کافی است با شماره‌های تماس مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

برای آگاهی بیشتر از شرایط  ثبت شرکت لهستانبا کارشناسان تخصصی ما تماس داشته باشید. 09129158913- 88783682(021)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای برنامه های حمایتی برای کارآفرینان و استارت آپ ها

در این کتابچه با مجموعه خدمات باتیس در زمینه های گسترش کسب و کار بین المللی شما، کسب درآمد دلاری و همین طور نحوه راهنمایی شما برای دریافت سرمایه گذار خارجی آشتا خواهید شد. 

ویزای استارت آپ
ویزای استارت آپ
× مشاوره با واتس اپ