00989129158913

اطلاع از قوانین مالیاتی؛ لازمه ثبت شرکت لهستان

امتیاز این مطلب:
5/5

سرفصل مطالب در این مقاله

هر کشوری قوانین مالیاتی خاص خود را دارد. کشورهای اروپایی به قواعد و قوانین مالیاتی حساسیت خاصی دارند و افرادی که قصد دارند پا در فرآیند ثبت شرکت لهستان بگذارند، باید آشنایی کاملی با قوانین مالیاتی این کشور داشته باشند. البته این قوانین فقط سرمایه گذاران و متقاضیان ثبت شرکت لهستان را دربرنمی‌گیرد، بلکه افرادی که قصد دارند اقامت لهستان را دریافت کنند هم مشمول این قوانین خواهند شد.

مالیات بر درآمد شرکت‌ها

نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها در کشور لهستان، 9 درصد در نظر گرفته شده است ولی در این بین یک استثناء وجود دارد و آن مربوط به شرکت‌هایی که در ابتدای راه هستند و هنوز یک سال از عمر آنها نگذشته است. همچنین شرکت‌ها و کسب وکارهای کوچک هم از این استثناء بهره‌مند خواهند شد. نرخ مالیات بر درآمد این دو دسته از کسب و کارها، 15 درصد خواهد بود.

در صورتی که جزو کسب و کارهای جدید هستید و به تازگی ثبت شرکت لهستان را انجام داده‌اید، مشمول این تخفیف خواهید شد.

مالیات تکلیفی برای پرداخت‌های داخلی

مالیات تکلیفی به گواهی‌های مشارکت، ارواق بهادار خاص، ضمانت‌ها، کوپن‌های سرمایه‌گذاری و سود حاصل از سپرده‌های بانکی و حساب‌های جاری تعلق می‌گیرد. در صورتی که ثبت شرکت لهستان را انجام دهید و دارای یکی از موارد مذکور باشید، این مالیات به شما تعلق می‌گیرد. در صورتی که بتوانید اقامت لهستان را دریافت کنید هم مکلف به پرداخت این مالیات خواهید بود. نرخ این مالیات 19 درصد است.

برخی معافیت‌های مالیاتی برای متقاضیان ثبت شرکت لهستان

قصد داریم که در مطلب دیگری به صورت مفصل به این موضوع بپردازیم ولی در همین حد بدانید که در صورتی که ثبت شرکت لهستان را انجام دهید و بتوانند در مناطق ویژه اقتصادی این کشور فعالیت کنید، تا سطح خاصی از پرداخت مالیات بر درآمد معاف خواهید بود.

مالیات بر درآمدهای فردی

این نرخ شامل حال تمامی افرادی که قصد دریافت اقامت لهستان دارند، خواهد شد. نرخ مالیات بر درآمدهای شخصی به دو صورت محاسبه می‌گردد:

  • در صورتی که درآمد شخص، کمتر از 85528 زلوتی باشد، نرخ مالیات 18 درصد اعمال خواهد شد
  • در صورتی که درآمد شخص بیشتر از 85528 زلوتی باشد، نرخ مالیات 32 درصد اعمال خواهد شد

مالیات بر ارزش افزوده در لهستان

نرخ مالیات بر ارزش افزوده در کشور لهستان، 23 درصد است. البته استثناهایی هم در این زمینه وجود دارد. به عنوان مثال صادرات کالاها و خدمات مشمول هیچ‌‌گونه مالیات بر ارزش افزوده نخواهد شد.

در صورتی که قصد اخذ اقامت لهستان را دارید، برای اطلاع از سایر انواع مالیات و همچنین قوانین مالیاتی در کشور لهستان می‌توانید از مشاوره کارشناسان ما کمک بگیرید. بدین منظور کافی است با شماره‌های تماس مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

برای آگاهی بیشتر از شرایط  ثبت شرکت لهستانبا کارشناسان تخصصی ما تماس داشته باشید. 09129158913- 88783682(021)

Facebook
Twitter
LinkedIn

سایر مطالب مرتبط

ویزای استارت آپ انگلیس
ویزای استارت آپ
یلدا جان فدا

ویزای استارت آپ انگلیس

ویزای استارت آپ انگلیس برای افرادی است که کارآفرینان جدید هستند و می خواهند برای اولین بار در انگلستان کسب و کار ایجاد کنند. نیازی نیست که شما فارغ التحصیل باشید یا بودجه اولیه را تامین کرده باشید. با این حال، شما باید یک ایده تجاری نوآورانه، قابل دوام و مقیاس پذیر داشته باشید که توسط یک نهاد تایید کننده تایید شده باشد

Read More »
اخذ ویزای استارت آپ انگلیس
ویزای استارت آپ
یلدا جان فدا

ویزای استارت آپ انگلیس

آیا در مورد سیاست مهاجرتی سرمایه گذاری در انگلیس این مکان “طلایی” کنجکاو هستید، امروز شما را با یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان آشنا می کنم. با اقامت سرمایه گذاری در انگلیس آینده خود را تامین کنید.

Read More »
اخذ اقامت
یلدا جان فدا

اقامت سرمایه گذاری در دبی

آیا در مورد سیاست مهاجرتی سرمایه گذاری در دبی این مکان “طلایی” کنجکاو هستید، امروز شما را با یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان آشنا می کنم. با اقامت سرمایه گذاری در دبی آینده خود را تامین کنید.

Read More »

کار به عنوان دندانپزشک در دبی در صورت خرید کلینیک دندانپزشکی

یک دندانپزشک ایرانی به طور بالقوه می تواند به عنوان دندانپزشک در امارات متحده عربی کار کند، اما آنها باید شرایط خاصی را برآورده کنند و مراحل صدور مجوز را طی کنند. امارات مقررات سختگیرانه ای برای متخصصان دندانپزشکی دارد و این روند ممکن است بسته به اماراتی که می خواهند در آن کار کنند متفاوت باشد.

Read More »
آگاهی از به روزترین فرصت های سرمایه کذاری

راهنمای برنامه های حمایتی برای کارآفرینان و استارت آپ ها

در این کتابچه با مجموعه خدمات باتیس در زمینه های گسترش کسب و کار بین المللی شما، کسب درآمد دلاری و همین طور نحوه راهنمایی شما برای دریافت سرمایه گذار خارجی آشتا خواهید شد. 

ویزای استارت آپ
ویزای استارت آپ
× مشاوره با واتس اپ