Batis AI محصول شرکت باتیس برای طراحی نقشه مهاجرت سرمایه گذاری رایگان با استفاده از هوش مصنوعی...

راه‌های مختلف ثبت شرکت اسلواکی

ثبت شرکت اسلواکی، یک فرآیند ثبت عمومی است که حاوی اطلاعات کارآفرینان، شرکت‌ها و سایر نهادهای حقوقی است. ثبت شرکت اسلواکی از طریق وزارت دادگستری این کشور انجام می‌شود. مشخصات و اطلاعات تمامی سازمان‌ها در این سامانه هست و این سامانه قابلیت جستجو به زبان انگلیسی هم دارد.

در صورتی که فرآیند ثبت شرکت اسلواکی تکمیل شود، کد تجاری به آن شرکت تعلق می‌گیرد و به واسطه آن کد تجاری می‌توان اطلاعات و مشخصات آن شرکت را در این سامانه جستجو کرد.

انواع ثبت شرکت اسلواکی

در فرآیند ثبت شرکت اسلواکی باید فرد تصمیم بگیرد که چه نوع شرکتی قصد دارد تأسیس کند و بر اساس نوع آن شرایط، امکانات و منابع مالی لازم را فراهم نماید. با ثبت شرکت در این کشور می‌توان مراحل اخذ اقامت اسلواکی را هم به راحتی طی کرد.

دو نوع شرکت در اسلواکی می‌توان ثبت کرد که عبارتند از:

شرکت با مسئولیت محدود “S.R.O”

S.R.O مخفف “Spolocnost s Rucenim Obmedzeným“ است که برای تأسیس آن به حداقل 5000 یورو سرمایه نیاز است. همچنین برای اینکه بتوانید وارد فرآیند ثبت شرکت اسلواکی به صورت شرکت با مسئولیت محدود شوید، باید یک یا دو سهام‌داران در این فرآیند حضور داشته باشند.

پس از انجام این مراحل، می‌توان برای اخذ اقامت اسلواکی اقدام کرد. در ابتدا به مدت سه سال، هر سال اقامت موقت تمدید می‌گردد و پس از آن می‌توان برای اخذ اقامت اسلواکی به صورت دائم به دولت این کشور درخواست داد.

شرکت از نوع سهامی (A.S)

شرکت‌های سهامی یا  “Akciová Spolocnost” دسته دیگری از شرکت‌هاست که که برای ثبت آن باید دست کم 25000 یورو سرمایه گذاری کرد. دو نوع شرکت سهامی عمومی و خصوصی وجود دارد. شرکت سهامی خاص نمی‌توان سهام خود را به صورت رایگان به فروش برسند ولی شرکت سهامی عام که در فهرست بازار سهام اروپا هم وجود دارد، دارای مجمع عمومی، هیئت مدیره و هیئت بازرسی و نظارت است.

با ثبت شرکت از نوع سهامی، می‌توان برای موسس و سایر سهامدارن اصلی و کادر مدیریت این شرکت، درخواست اخذ اقامت اسلواکی صادر کرد. با دریافت مجوزهای لازم، در مرحله نخست اقامت موقت و پس از آن اقامت دائم صادر خواهد شد..

دریافت پاسپورت اسلواکی با ثبت شرکت

پس از 5 سال در صورتی که سهامدارن با شرایط اسلواکی و زبان این کشور آشنایی داشته باشند، خواهند توانست که درخواست خود مبنی بر اخذ پاسپورت اسلواکی را به دولت این کشور ارائه دهند و در صورت تأیید، قادر خواهند بود که از مزایای پاسپورت این کشور بهره مند شوند و به راحتی، اقامت کشورهای مختلفی ماندد استرالیا، کانادا و غیره را دریافت کنند.

برای آگاهی بیشتر از شرایط  ثبت شرکت اسلواکی با کارشناسان تخصصی ما تماس داشته باشید.

09129158913- 88783682(021)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راهنمای برنامه های حمایتی برای کارآفرینان و استارت آپ ها

در این کتابچه با مجموعه خدمات باتیس در زمینه های گسترش کسب و کار بین المللی شما، کسب درآمد دلاری و همین طور نحوه راهنمایی شما برای دریافت سرمایه گذار خارجی آشتا خواهید شد. 

ویزای استارت آپ
ویزای استارت آپ
× مشاوره با واتس اپ