00989129158913

شیوه ثبت محل اقامت لهستان

امتیاز این مطلب:
5/5

سرفصل مطالب در این مقاله

در مقاله‌ای تحت عنوان «دریافت اقامت لهستان برای کسانی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند» به مراحل اداری لازم برای اخذ کارت یا مجوز اقامت لهستان اشاره کردیم. در آن مقاله گام به گام مراحل را تشریح کردیم. شیوه‌های مختلفی برای اخذ اقامت لهستان وجود دارد که یکی از آن‌ها اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت است.

در این مطلب قصد داریم به گام پس از اخذ مجوز اقامت لهستان اشاره کنیم. پس از آن‌که مجوز را گرفتید باید مانند تمامی شهرواندان اروپا، محل اقامت خود را به دولت اعلام نمایید. بنابراین در این مرحله باید به شورای شهر محل زندگی خود مراجعه کنید و محل اقامت خود را به این شورا اعلام نمایید.

گزینه‌های اعلام محل اقامت لهستان

معمولاً به دو صورت می‌توانید محل اقامت خود را اعلام کنید:

 1. ثبت موقتی
 2. ثبت دائمی

ثبت موقتی وقتی معنی پیدا می‌کند که بخواهید به شورای شهر اعلام کنید که بین 3 ماه تا 5 سال در آن محل ساکن هستید. این در حالی است که در ثبت دائمی اعلام می‌کنید که قرار است بیش از 5 سال در آن محل سکونت داشته باشید.

مدارک لازم برای ثبت محل سکونت در لهستان

برای ثبت رسمی محل اقامت، باید یک سری از اسناد و مدارک را همراه خود به شورای شهر ببرید. این اسناد و مدارک عبارت است از:

 • مجوز اقامت لهستان
 • شناسه هویت یا گذرنامه
 • اجاره‌نامه یا سند مالکیت مسکن
 • فرم درخواستی که تکمیل شده است

پس از ارائه مدارک فوق، محل زندگی شما به شورای شهر اعلام می‌شود و مراحل اداری اخذ اقامت به اتمام می‌رسد. با توجه به اینکه مدت زمان حداکثری اقامت موقت لهستان، یک سال است. باید پس از تمام شدن یک سال، برای تمدید مجوز اقامت خود اقدام نمایید.

برای اخذ اقامت دائم لهستان لازم است که با زبان، فرهنگ، آداب و رسوم و محل‌ها و مکان‌های این کشور آشنایی کافی را داشته باشید.

دلایلی برای اخذ اقامت لهستان

همچنین برای اخذ اقامت لهستان به صورت موقتی لازم است که دلیلی منطقی ارائه کنید، این دلایل و راهکارها به صورت مختصر در زیر آمده است:

 • کار و فعالیت اقتصادی در این کشور یکی از دلایل اخذ اقامت است. نیاز این کشور به متخصصان خارجی، اخذ اقامت از طریق کار را ممکن کرده است.
 • داشتن مدرکی که نشان دهد یک کارفرمای لهستان از شما به عنوان نیروی خارجی درخواست کرده است که برای او کار کنید.
 • شرکت کردن در برنامه‌های آموزشی در لهستان (تحصیل)
 • ازدواج به شهروند لهستان
 • ثبت شرکت در لهستان
 • قربانی شدن در مسائل حقوق بشری و قاچاق انسان

در صورتی که قصد اخذ اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت یا طرق دیگر را دارید، کافی است با همراهان همیشگی خود در یورو اقامت تماس بگیرید.

برای آگاهی بیشتر از شرایط اقامت لهستان با کارشناسان تخصصی ما تماس داشته باشید. 09129158913- 88783682(021)

شماره واتساپ : 09129158913

Facebook
Twitter
LinkedIn

سایر مطالب مرتبط

ویزای استارت آپ انگلیس
ویزای استارت آپ
یلدا جان فدا

ویزای استارت آپ انگلیس

ویزای استارت آپ انگلیس برای افرادی است که کارآفرینان جدید هستند و می خواهند برای اولین بار در انگلستان کسب و کار ایجاد کنند. نیازی نیست که شما فارغ التحصیل باشید یا بودجه اولیه را تامین کرده باشید. با این حال، شما باید یک ایده تجاری نوآورانه، قابل دوام و مقیاس پذیر داشته باشید که توسط یک نهاد تایید کننده تایید شده باشد

Read More »
اخذ ویزای استارت آپ انگلیس
ویزای استارت آپ
یلدا جان فدا

ویزای استارت آپ انگلیس

آیا در مورد سیاست مهاجرتی سرمایه گذاری در انگلیس این مکان “طلایی” کنجکاو هستید، امروز شما را با یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان آشنا می کنم. با اقامت سرمایه گذاری در انگلیس آینده خود را تامین کنید.

Read More »
اخذ اقامت
یلدا جان فدا

اقامت سرمایه گذاری در دبی

آیا در مورد سیاست مهاجرتی سرمایه گذاری در دبی این مکان “طلایی” کنجکاو هستید، امروز شما را با یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان آشنا می کنم. با اقامت سرمایه گذاری در دبی آینده خود را تامین کنید.

Read More »
ویزای نواوری انگلیس
اقامت اروپا
یلدا جان فدا

ویزای نوآوری انگلیس-Innovator Visa of England

ویزای نوآوری انگلیس برای بازرگانان باتجربه ای است که به دنبال ایجاد یک تجارت جدید در انگلستان هستند. در بیشتر موارد برای سرمایه گذاری در کسب و کار خود باید حداقل به 50000 پوند دسترسی داشته باشید.

Read More »
آگاهی از به روزترین فرصت های سرمایه کذاری

راهنمای برنامه های حمایتی برای کارآفرینان و استارت آپ ها

در این کتابچه با مجموعه خدمات باتیس در زمینه های گسترش کسب و کار بین المللی شما، کسب درآمد دلاری و همین طور نحوه راهنمایی شما برای دریافت سرمایه گذار خارجی آشتا خواهید شد. 

ویزای استارت آپ
ویزای استارت آپ
× مشاوره با واتس اپ