00989129158913

اخذ اقامت اعضای خانواده در آلمان و کسب اقامت اروپا

امتیاز این مطلب:
5/5

سرفصل مطالب در این مقاله

اخذ اقامت اعضای خانواده در آلمان و کسب اقامت اروپا

چگونگی اخذ اقامت اعضای خانواده در آلمان و کسب اقامت اروپا در این مطلب بطور خلاصه برای شما عزیزان آورده شده است.  Familiennachzug (پیوند خانواده) اصطلاح مورد استفاده برای توصیف حق اقامت خانواده خود در آلمان میباشد در صورتی که یکی از اعضای خانواده در حال حاضر در کشور آلمان ساکن است.

شهروندان اتحادیه اروپا که در آلمان کار می کنند، می توانند اقامت خانواده هایشان، از جمله همسر، فرزند زیر 21 سال، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را در آلمان بگیرند، به شرطی که از لحاظ مالی توانایی کافی داشته باشند و بتوانند فضای زندگی مناسبی را فراهم کنند. حق اخذ اقامت اعضای خانواده در آلمان و کسب اقامت اروپا برای کسانی که شهروند اروپا نیستند نیز اعمال میشود. اعضای خانواده نیازی به اجازه کار ندارند تا استخدام شوند.

شرایط اخذ اقامت اعضای خانواده در آلمان و کسب اقامت اروپا

برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا با مجوز اقامت اعضای خانواده در آلمان و کسب اقامت اروپا، معمولا شامل کودکان زیر 18 سال، همسران و بعضی دیگر از اعضای خانواده می باشند. پیوند خانواده (Familiennachzug) تنها زمانی رخ می دهد که شرایط خاصی از قبیل اندازه مسکن، توانایی شخص ساکن برای حمایت از وابستگان و دانش پایه ای از آلمان، برآورده شود.

برخی از یادداشت ها در مورد ازدواج و کسب اقامت اروپا

افرادی که قصد کسب اقامت اروپا را دارند میتوانند همسران خود را به آلمان بیاورند این در صورتیست که همسر در حال حاضر در آلمان دارای اجازه اقامت معتبر (Aufenthaltserlaubnis) باشد. اگر فرد مجوز اقامت موقت یا اقامت دائم (Aufenthaltserlaubnis) داشته باشد، همسر او حق اخذ اقامت اعضای خانواده در آلمان را دارد، در صورتی که ازدواج آنها قبل از اینکه اقامت بگیرد انجام شده باشد و در زمان درخواست . هر دو نفر باید 18 سال یا بیشتر باشند.

حقوق زوجین در صورتی که جدا شوند، اعطا میشود اما به شرط آنکه از زمان ازدواج آنها دو سال گذشته باشد. اگر زن و شوهری قبل از دو سال جدا شوند، حقوق اقامت مستمری تنها در موارد خاص اعطا می شود.

شرایط سفر به آلمان جهت بازدید اعضای خانواده

اگر دوستان یا اعضای خانواده شما از خارج از کشور مایل به بازدید شما در آلمان هستند، شامل انجام مقرراتی است که باید انجام شود. بازدیدکنندگان قبل از آمدن باید یک ویزا دریافت کنند حتی اگر فقط بخواهند به طور مختصر در آلمان بمانند. از آنجا که مأموریت های دیپلماتیک آلمان در هنگام تخصیص ویزا معافیت قابل توجهی دارند، اغلب روابط خانوادگی به حساب می آیند و خانواده های نزدیک نیز اغلب ویزا می گیرند.

برای کسب یک ویزا، بازدیدکننده شما باید ثابت کند که برای تأمین مالی اقامت خود در آلمان، دارای امکانات لازم است. برای اثبات این، معمولا باید یک فرم را در اداره مهاجرت محلی امضا کند تا تضمین کند که هزینه های زندگی بازدید کننده شما در صورت لزوم (Verpflichtungserklärung) را پوشش می دهد. دفتر مهاجرت اغلب برای پردازش این هزینه، مبلغی را تقبل میکند.

 

برای آگاهی بیشتر از شرایطکسب اقامت اروپا با کارشناسان تخصصی ما تماس داشته باشید. 09129158913- 88783682(021)

Facebook
Twitter
LinkedIn

سایر مطالب مرتبط

ویزای استارت آپ انگلیس
ویزای استارت آپ
یلدا جان فدا

ویزای استارت آپ انگلیس

ویزای استارت آپ انگلیس برای افرادی است که کارآفرینان جدید هستند و می خواهند برای اولین بار در انگلستان کسب و کار ایجاد کنند. نیازی نیست که شما فارغ التحصیل باشید یا بودجه اولیه را تامین کرده باشید. با این حال، شما باید یک ایده تجاری نوآورانه، قابل دوام و مقیاس پذیر داشته باشید که توسط یک نهاد تایید کننده تایید شده باشد

Read More »
اخذ ویزای استارت آپ انگلیس
ویزای استارت آپ
یلدا جان فدا

ویزای استارت آپ انگلیس

آیا در مورد سیاست مهاجرتی سرمایه گذاری در انگلیس این مکان “طلایی” کنجکاو هستید، امروز شما را با یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان آشنا می کنم. با اقامت سرمایه گذاری در انگلیس آینده خود را تامین کنید.

Read More »
اخذ اقامت
یلدا جان فدا

اقامت سرمایه گذاری در دبی

آیا در مورد سیاست مهاجرتی سرمایه گذاری در دبی این مکان “طلایی” کنجکاو هستید، امروز شما را با یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان آشنا می کنم. با اقامت سرمایه گذاری در دبی آینده خود را تامین کنید.

Read More »

کار به عنوان دندانپزشک در دبی در صورت خرید کلینیک دندانپزشکی

یک دندانپزشک ایرانی به طور بالقوه می تواند به عنوان دندانپزشک در امارات متحده عربی کار کند، اما آنها باید شرایط خاصی را برآورده کنند و مراحل صدور مجوز را طی کنند. امارات مقررات سختگیرانه ای برای متخصصان دندانپزشکی دارد و این روند ممکن است بسته به اماراتی که می خواهند در آن کار کنند متفاوت باشد.

Read More »
آگاهی از به روزترین فرصت های سرمایه کذاری

راهنمای برنامه های حمایتی برای کارآفرینان و استارت آپ ها

در این کتابچه با مجموعه خدمات باتیس در زمینه های گسترش کسب و کار بین المللی شما، کسب درآمد دلاری و همین طور نحوه راهنمایی شما برای دریافت سرمایه گذار خارجی آشتا خواهید شد. 

ویزای استارت آپ
ویزای استارت آپ
× مشاوره با واتس اپ